KALİTE SEÇİMİNİZİ ETKİLER

NEDEN WIX YAKIT FİLTRELERİ?

SÜZME VERİMLİLİĞİ

WIX Filtreleri yakıt filtreleri sadece otomobilin deposuna yakıtla birlikte giren yabancı maddeleri değil, aynı zamanda pas parçacıkları, metal talaşları ve suyu da dizel motorlarda korur. Deneyimimiz ve uzmanlığımız sayesinde, önde gelen otomobil üreticilerinin standartlarını karşılayan yakıt filtreleri üretiyoruz.

MOTORA GÖRE FİLTRE ORTAMININ SEÇİLMESİ

Farklı motorların farklı gereksinimleri vardır. WIX Filtrelerinde, motor veya araç üreticisinin gereksinimlerine göre uyarlanmış filtre ortamları kullanıyoruz. Verimlilik ve özellikleri modern bir laboratuvarda test edilmiştir. Her yıl sadece Avrupa’da 4000’den fazla laboratuvar testi gerçekleştiriyoruz.

MÜKEMMEL MÜHÜR

Bir filtrenin sadece parçacıkları doğru bir şekilde filtreleyebilmesi değil, aynı zamanda güçlü bir sızdırmazlık da gereklidir, yakıttaki herhangi bir sızıntı yangın veya daha kötü bir tehdit oluşturur, bu nedenle filtrenin bütünlüğünü sağlamak için tüm WIX filtre contaları sıkı ve kapsamlı testlerden geçer ve yakıt sistemi her zaman korunmasını sağlar.

MODERN ENJEKSİYON SİSTEMLERİNİN KORUNMASI

Dizel motorlarda kullanılan enjeksiyon sistemleri son derece verimli filtrasyon ve su ayırma gerektirir. WIX, gelişmiş enjeksiyon sistemli araçlar için çok çeşitli yakıt filtreleri sunar. Suyun çok aşamalı ayrılması gibi çözümler sayesinde, bu filtreler en yüksek teknik standartları karşılar.

WIX FİLTRELERİNİN KALİTESİ, ORİJİNAL EKİPMAN TEDARİKÇİSİ OLMASINDAN KAYNAKLANIR

WIX Filtreleri ürünlerinin yüksek kalitesi, şirketimiz ve dünyanın en büyük otomobil üreticileri için orijinal filtrelerin lider tedarikçisi olan MANN + HUMMEL'in geniş uzmanlığından kaynaklanmaktadır. MANN + HUMMEL filtreleme teknolojisinde dünya lideridir.

NASIL ÇALIŞIR İZLE

YAKIT FİLTRESİ NASIL ÇALIŞIR İZLEYİN

KONEKTÖRLER İLE

FİLTRELER

Hermetik olarak kapatılmış metal veya plastik muhafazada yakıt hatları için uygun konektörler bulunur. Hem benzinli hem de dizel motorlarda kullanılırlar. Dizel motorlar için tasarlanan bazı modellerde verimliliklerini artıran ve filtrenin hizmet ömrünü uzatan çok aşamalı bir filtrasyon sistemi bulunur.
YAKIT FİLTRE

ELEMANLARI

Bu çıkarılabilir elemanlar esas olarak motorla entegre bir mahfazaya monte edilen dizel motorlarda kullanılır. Bugün herhangi bir metal parça içermeyen filtre elemanları (alt kapaklar, çekirdekler) tasarlıyoruz. Bu onların atılmasını çok daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz hale getirir. Böyle bir değişiklik yakıt bileşenlerine dayanıklı plastiklerin kullanılmasına yol açmıştır.
VİDALI

FİLTRELER

Bunlar, dönmeli filtrelere benzer, ancak dahili valfleri yoktur. Bu çözüm, kirli yakıt ulaşmadan önce motorun kapatılmasını kolaylaştırır. Tıkalı bir filtre sigorta gibi çalışır ve ciddi motor arızalarını önler. Yanma odasına sadece temiz yakıt girer. Vidalı filtrelerin değiştirilmesi sırasında kazara kirleticilerin yakıt sistemine girme olasılığı çok düşüktür.